Predsjedateljica Skupštine KS Ana Babić posjetila KJKP “Sarajevogas”

Predsjedateljica Skupštine Kantona Sarajevo Ana Babić posjetila je danas KJKP “Sarajevogas”, gdje je sa direktoricom Nihadom Glamoč razgovarala o trenutnim aktivnostima, započetim projektima, kao i onim koji su planirani u skorijoj budućnosti.
U toku su radovi na održavanju gasne mreže, redovni poslovi podrške kupcima i preventivne kontrole na gasnom sistemu. Direktorica Glamoč izuzetno je zadovoljna stručnim timom saradnika što pokazuju i pozitivni rezultati poslovanja. Učinkovit rad i dobra poslovna atmosfera donose nove ideje, a to znači i nove projekte.
Prema riječima direktorice Glamoč u završnoj fazi je proširenje gasne mreže na Kromolju i Poljinama, kao i uvezivanje gasnog prstena sa Vogošćom.
“Strateški cilj 'Sarajevogasa' je da kompletna gasna mreža bude u gasnom prstenu stoga se paralelno radi i na projektu gasificiranja naselja od Miševića prema Rakovici”, navodi direktorica ovog preduzeća, dodajući kako nakon usvojenog rebalansa budžeta Vlade Kantona Sarajevo ima naznake da će se započeti gasifikacija, odnosno uvezivanje gasnog prstena sa Igmana prema Hadžićima.
Predsjedateljica Babić je izrazila zadovoljstvo zbog pozitivnog poslovanja “Sarajevogasa”, te pohvalila rad i strategiju direktorice Glamoč, istaknuvši da će Kanton Sarajevo, kao osnivač i vlasnik ovog preduzeća, nastaviti podržavati sve njegove aktivnosti.
O dobroj saradnji “Sarajevogasa” sa Vladom KS svjedoči i sporazum ovog preduzeća sa Ministarstvom prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša Kantona Sarajevo koje je osiguralo 501.000 KM za subvencioniranje priključaka individualnih stambenih objekata na distributivnu gasnu mrežu "Sarajevogasa". Riječ je o projektu koji je napravio “Sarajevogas” u cilju smanjenja zagađenosti zraka, te pored navedenog dat je i prijedlog za izgradnju punionice za gas.
Glamoč je istakla kako se radi idejno rješenje za izgradnju punionice na prostoru Butile, gdje se nalazi i njihova laboratorija na koju je kako kaže posebno ponosna, jer takvu nema niko u regiji, vrlo je reprezentativna i ispunjava zakon o mjeriteljstvu koji kaže da se svakih sedam godina mora kalibrisati i baždariti mjerač, te oni stignu odraditi 8.000 mjerača u ciklusu.
“Prošle godine započet je i projekt Ocjena radnog učinka, na kojem smo intenzivno radili sedam mjeseci te ćemo sa implementacijom započeti u augustu”, istakla je direktorica Glamoč, koja kaže da su prvi u državi koji ovo uvode.